Στον Εθνικό Ν.Αγιονερίου ο μεσοεπιθετικός Θανάσης Ζάκκας
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2014/01/ΣΑΚΚΑΣ-542x355.jpg)
Την απόκτηση του Θανάση Ζάκκα ανακοίνωσε ο Εθνικός Νέου Αγιονερίου.
Ο 25χρονος μεσοεπιθετικός προέρχται από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς, και με την απόκτησή του ο Εθνικός πολλαπλασιάζει την ισχύ του στο κέντρο και την επίθεσή του καθώς ο παίκτης συνδυάζει την σχετικώς μικρή ακόμη ηλικία του με την πείρα εθνικών κατηγοριών.
Η «πρώτη» του αναμένεται στον εκτός έδρας αγώνα της προσεχούς Κυριακής με την Δόξα Πετρούσης Δράμας.