Η κοπή βασιλόπιτας του νοσοκομείου-κέντρο υγείας Γουμένισσας
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2020/02/83706681_198904494623652_7845168382197366784_o.jpg)
Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση κοπής της βασιλόπιτας του Γ.Ν.- Κ.Υ. Γουμένισσας παρουσία του διοικητή του γενικού νοσοκομείου Κιλκίς Ιωάννη Ανδρίτσου και του αναπληρωτή διοικητή Ηλία Ζάχαρη.
Την εκδήλωση τίμησαν ο δήμαρχος Παιονίας, ο αντιπεριφερειάρχης Κιλκίς, εκπρόσωπος του υφυπουργού ψηφιακής διακυβέρνησης, αντιδήμαρχοι, περιφερειακοί σύμβουλοι, ο πρόεδρος της τοπικής κοινότητας, δημοτικοί και τοπικοί σύμβουλοι,ο διοικητής του αστυνομικού τμήματος, ο διοικητής της πυροσβεστικής υπηρεσίας, ο δασάρχης, ο πρόεδρος του επιμελητηρίου Κιλκίς, εκπρόσωποι συλλογών και φορέων και εργαζόμενοι του νοσοκομείου.
Πλακέτα απονεμήθηκε τιμής ένεκεν στον γιατρό και πρόεδρο του δημοτικού συμβουλίου Παιονίας Νικόλαο Καπουτζή, ο οποίος συνταξιοδοτήθηκε, για την μεγάλη προσφορά του στο νοσοκομείο όλα αυτά τα χρόνια, ενώ το φλουρί έπεσε στο τμήμα αιμοληψιών του νοσοκομείου Γουμένισσας.