Tιμητική βράβευση του ΚΥ Πολυκάστρου από την ηγεσία του υπουργείου Υγείας
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2023/02/ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ-ΠΛΕΥΡΗΣ.jpeg)
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2023/02/330375429_726690542345353_1879786178587197735_n.jpeg)
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2023/02/330924479_900603274518742_1701111964306508982_n.jpeg)
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2023/02/331436445_918289119514251_7466822915310751220_n.jpeg)
Ο δήμαρχος Κ. Σιωνίδης συγχαίρει
Αμέσως μόλις πληροφορήθηκε γιά την τιμητική βράβευση του κέντρου υγείας Πολυκάστρου από το υπουργείο υγείας, ο δήμαρχος Παιονίας Κωνσταντίνος Σιωνίδης προέβη στην ακόλουθη δήλωση:
«Με ιδιαίτερη χαρά πληροφορηθήκαμε γιά την τιμητική διάκριση που έλαβε το κέντρο υγείας Πολυκάστρου από το υπουργείο υγείας, αναγνωρίζοντας στα πρόσωπα του ανθρώπινου δυναμικού της υγειονομικής μονάδας την προσπάθεια που κατέβαλαν και καταβάλλουν όλο αυτό το διάστημα, κατά το οποίο η ανθρωπότητα καλείται να αντιμετωπίσει την υγειονομική κρίση.
Με την σειρά μου, εκφράζω τα πιό θερμά μου συγχαρητήρια σε όλους τους υγειονομικούς φορείς, που πράττουν ό, τι καλύτερο μπορούν για την υγεία των συνανθρώπων μας.
Ιδιαίτερες, όμως, ευχές και συγχαρητήρια εκφράζω στην διοίκηση και στους εργαζομένους του δικού μας κέντρου υγείας του Πολυκάστρου, οι οποίοι προσφέρουν τις υπηρεσίες τους στους συμπολίτες μας καθημερινώς και ακούραστα με πολλή αγάπη.
Τέλος, σας βεβαιώνω, ότι ο δήμος Παιονίας στέκεται και θα συνεχίσει να στέκεται αρωγός στις ανάγκες των υγειονομικών δομών του δήμου μας, με κάθε δυνατό τρόπο».