Συνάντηση Πέτρου Παππά με τον δήμαρχο Κιλκίς Δημήτρη Κυριακίδη
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2023/05/pappas-kiriakidis.jpg)
Συνάντηση με τον δήμαρχο Κιλκίς Δημήτρη Κυριακίδη πραγματοποίησε ο υποψήφιος βουλευτής Κιλκίς του ΣΥΡΙΖΑ – ΠΣ Πέτρος Παππάς την Τετάρτη 3.5.23.
Ο κ. Παππάς αρχικά αναφέρθηκε στον σημαντικό ρόλο της αντιδημαρχίας κοινωνικής πολιτικής, ενώ έθεσε ερωτήματα για την εξέλιξη των εργασιών πολλών ζητημάτων τα οποία άπτονται της αρμοδιότητας του δήμου.
Ο υποψήφιος βουλευτής ενημερώθηκε μεταξύ άλλων για το πώς εξελίσσεται η κατασκευή του στεγάστρου της κερκίδας του δημοτικού σταδίου Κιλκίς, τονίζοντας τη σημαντικότητα της ολοκλήρωσης του έργου.
Ο κ. Παππάς στάθηκε και στην ανάγκη βελτίωσης των πεζοδρόμων και της πρόσβασης των ΑμΕΑ στην πόλη, ενώ παράλληλα μίλησε και για την έλλειψη ποδηλατοδρόμου στην πόλη του Κιλκίς.
Ο κ. Κυριακίδης ευχήθηκε καλή επιτυχία στον υποψήφιο βουλευτή Κιλκίς του ΣΥΡΙΖΑ – ΠΣ ενόψει των επερχόμενων εκλογών της 21ης Μαΐου.