Φυσιολογική ήττα Αίαντος στην Σκύδρα
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2016/01/Α.Σ.ΑΙΑΣ-ΚΙΛΚΙΣ-ΓΥΝΑΙΚΕΣ-ΜΕ-ΣΚΥΔΡΑ-17-1-2016-542x333.jpg)
Το αγωνιστικό φιλότιμο δεν ήταν αρκετό, γιά να λειτουργήσει ως αντίβαρο στην ανωτερότητα της πολύ πιό έμπειρης αντίστοιχης του τοπικού Αριστοτέλη Σκύδρας.
Έτσι, η πετοσφαιρική ομάδα του Αίαντος Κιλκίς υπέστη φυσιολογική ήττα με 3-0 σετ (25-13, 25-11, 25-23), εγείροντας αξιώσεις μόνο στο τρίτο σετ κατά το οποίο πραγματοποίησε αξιόλογη και ελπιδοφόρα εμφάνιση, χάνοντάς το «στις λεπτομέρειες».
Η σύνθεση:
Χ.Κωνσταντινίδου, Θ.Κωνσταντινίδου, Λάϊου, Ανθρακίδου, Σταμπουλή, Παζαρτζικλή, Κοτίδου, Χνιτίδου, Καντίδου, Σαλαμανδράκη, Ναλπαντίδου.
• Η επόμενη αγωνιστική ημέρα:
Κυριακή 24.1.16, 16.00, Αίας Κιλκίς-ΓΑΣ Αλεξανδρείας