Εκδήλωση με θέμα την πρόληψη της παιδικής σεξουαλικής κακοποίησης
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2017/03/13.03.2017_ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ_1στα5_ΚΙΛΚΙΣ-542x383.jpg)
Ενημερωτική εκδήλωση σχετικώςμε την πρόληψη της παιδικής σεξουαλικής κακοποίησης διοργανώνει γιά την Δευτέρα 13.2.17 στο συνεδριακό κέντρο Κιλκίς μεώρα έναρξης 6.30 το απόγευμα η δημοτική επιτροπή ισότητας Κιλκίς.
Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
– Καλωσόρισμα από την δημοτική συμβουλο Άννα Δημάκη, πρόεδρο της δημοτικής επιτροπής ισότητας Κιλκίς.
– Ενημέρωση από την Έλενα Ράπτη βουλευτή α’ Θεσσαλονίκης, συντονίστρια της εκστρατείας ”Ένα στα Πέντε” 2013-2016 του Συμβουλίου της Ευρώπης στην Ελλάδα για τον τερματισμό της παιδικής σεξουαλικής κακοποίησης.
– Εισήγηση δικηγόρου Καλλισθένης Πάκα-Κυμπαρίδου, δικηγόρου, για το ισχύον νομικό πλαίσιο που αφορά στην σεξουαλική κακοποίηση ανηλίκων.