Άνθρωποι που κοσμούν κάθε τόπο
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/09/242284698_1227707687732971_4609732146128059244_n.jpg)
Όπου εκδήλωση ιστορικής μνήμης, όπως εν προκειμένω η αφιερωμένη στην «μαύρη» επέτειο της Μικρασιατικής Καταστροφής, παρών και ο, υπηρεσιακώς μεν συνταξιούχος βιολογικώς δε …«αειθαλής», δάσκαλος Χρήστος Κυμπαρίδης.
Με την «φλόγα» …«αιωνίου εφήβου», που θα ζήλευαν πολλοί …κανονικοί έφηβοι, και με το φρόνημα που διακρίνει κάθε συνεπή θεματοφύλακα και ρέκτη της Ιστορίας και των θρησκευτικών και πολιτιστικών παραδόσεων του Ελληνισμού.
Και σίγουρα από τους ανθρώπους εκείνους που κοσμούν κάθε τόπο και την κοινωνία του.