Οι διαιτητές καλαθοσφαίρου έκοψαν την βασιλόπιτά τους
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2014/01/basilopita_diaititon-542x339.jpg)
Σε «οικογενειακή» ατμόσφαιρα, και με αθρόα προσέλευση μελών, φίλων αλλά και παραγόντων άλλων θρησκευτικών χώρων, ο σύνδεσμος διαιτητών καλαθοσφαίρισης Κιλκίς (ΣΔΚΚ) έκοψε την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτά του.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 18.1.14, στο κέντρο «Πασσάς» της Αξιούπολης, και την ένωση καλαθοσφαιρικών σωματείων Κ.Μακεδονίας (ΕΚΑΣΚΕΜ) εξεπροσώπησε το μέλος του διοικητικού συμβουλίου της Κώστας Παπανικολάου.
Την πίτα έκοψε ο πρόεδρος του ΣΔΚΚ Πλούταρχος Ελευθεριάδης, απευθύνοντας σύντομο χαιρετισμό, και το «φλουρί» «έπεσε» στο μέλος και πρώην πρόεδρο του συνδέσμου Παναγιώτη Δεπούδη.