Συλλυπητήρια δήλωση Σ.Παραστατίδη για τον θάνατο της νοσηλεύτριας Ζωής Ιωάννου
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2020/12/anameno-keri.jpg)
Με πίστη και θάρρος δίνουν τη μεγάλη μάχη απέναντι στην πανδημία οι άνθρωποι της πρώτης γραμμής ιατροί, νοσηλευτές, τραυματιοφορείς, ΕΚΑΒ – όλοι μαζί.
Μία μάχη άνιση, μια μάχη υπό αντίξοες συνθήκες, μια μάχη με κόστος, ατομικό και οικογενειακό, μια μάχη χωρίς καμία επιβράβευση, μια μάχη που τη δίνουν μονάχα οι ήρωες – μια μάχη για τη Ζωή.
Σήμερα έχασε άδικα αυτή τη μάχη η νοσηλεύτρια Ζωή Ιωάννου, ένας πραγματικά υπέροχος άνθρωπος. Θα την θυμάμαι πάντα με το χαμόγελο, να εργάζεται και να προσφέρει αδιάλειπτα χωρίς ποτέ να διαμαρτύρεται. Αθόρυβη, έξυπνη, αποτελεσματική -ήταν ένα πραγματικό υπόδειγμα εργαζόμενου.
Ειλικρινή συλλυπητήρια στους οικείους της – κουράγιο και δύναμη για την απώλεια.