Μήπως ήρθε η ώρα γιά …κάμερες;
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/09/IMG-3ec005f9c891e7d640e7fd77aaf9c9f6-V.jpg)
Τι και αν οι αρμόδιες αρχές προβαίνουν συνεχώς σε συστάσεις, τι και αν τα μέσα ενημέρωσης …«ξεμπροστιάζουν», μερικοί συμπολίτες είναι …«ξύλα απελέκητα» και συνεχίζουν …«το βιολί τους»!
Άδειοι οι μεγάλοι κάδοι απορριμμάτων ή, αλλιώς, «σκάφες», …έξω από αυτούς πεταμένα τα απορρίμματα, μπάζα και λοιπά ρυπογόνα υλικά από τους εν λόγω συμπολίτες!
«Χειροπιαστό» το παράδειγμα με την «σκάφη» στην περιοχή των κοιμητηρίων της Κρηστώνης, με τον φακό του «Μαχητή» γιά άλλη μία φορά αδιάψευστο «μάρτυρα».
Μήπως είναι καιρός, δήμος και διωκτικές αρχές να εξετάσουν σοβαρώς το ενδεχόμενο τοποθέτησης …κρυφών καμερών στα σημεία όπου βρίσκονται «σκάφες» μπάζων, απορριμμάτων και λοιπών ρυπογόνων υλικών, ώστε να «πιάνονται στα πράσα» οι παραβάτες και να «πέφτουν» τα σχετικά πρόστιμα;
Ήδη το κακό με αυτήν την ασυδοσία έχει παραγίνει.