H δραστηριότητα της «ακαδημίας» του Αλέξανδρου
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2014/11/IMG_3425-542x234.jpg)
Με πολλές εμπειρίες και αγωνιστική δράση επέστρεψαν από την Θεσσαλονίκη και τις εγκαταστάσεις της ακαδημίας «Shooters» οι μικροί αθλητές της «ακαδημίας» του Αλέξανδρου Κιλκίς οι πολύ μικροί προπαίδες «Μilan» επιβλήθηκαν με 5-4 των «Shooters» σε ένα συναρπαστικός, όπως εξελίχτηκε, αγώνα. Οι μικροί προπαίδες «Μπάρκα» νίκησαν άνετα με 6-1 την αντίστοιχη ομάδα των «Shooters». Στη συνέχεια οι προπαίδες «Μπόκα» έχασαν «στα σημεία» από τον Εθνικό Πυλαίας με 2-1 και στο δεύτερο παιχνίδι που ακολούθησε ηττήθηκαν από τους οικοδεσπότες με 6-1 με μεγάλη όμως συμμετοχή των μικρών του τμήματος πολύ μικρών προπαίδων. Για το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Κιλκίς οι παίδες του το Σάββατο επιβλήθηκαν εκτός έδρας του Πολυκάστρου με 2-1. Έτσι συνεχίστηκε χωρίς προβλήματα ο σχεδιασμός της «ακαδημίας» και που πλησιάζει σχεδόν στα μισά του με την λήξη του ημερολογιακού έτους.