Παθόντες
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2020/09/ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ-ΔΑΣΙΚΟΙ-ΧΑΡΤΕΣ.jpg)
Ανάμεσα σε αυτούς, οι οποίοι έλαβαν μέρος στην κοινή σύσκεψη της Δευτέρας στο διοικητήριο γιά το θέμα με τους δασικούς χάρτες και τους ιδιοκτήτες ακινήτων από τους οποίους το ελληνικό Δημόσιο επί της ουσίας καταχρηστικώς ζητεί μέρος ή ολόκληρα ακίνητα, ήταν και ο Γιώργος Γεωργαντάς μαζί με τον δήμαρχο Παιονίας τον Κώστα Σιωνίδη.
Παρουσίες, που πέραν του θεσμικού χαρακτήρα, είχαν και μία ακόμη χροιά, αυτήν των «παθόντων», καθώς αμφότεροι συμπεριλαμβάνονται στην κατάσταση των χιλιάδων συμπολιτών μας που κατέχουν εκτάσεις από διοικητικές πράξεις (κληροτεμάχια) και γιά τις οποίες αν δεν υπήρχε η πρόσφατη κυβερνητική εγκύκλιος ελέω της κιλκισιώτικης παρέμβασης, θα «βασανίζονταν» επί μακρόν γιά να τις κατοχυρώσουν χωρίς μέτοχο το ελληνικό Δημόσιο!