Πάλεψε για την ισοπαλία ο Κιλκισιακός με την Δόξα Κάτω Καμήλας

Ο Κιλκισιακός μετά το 60΄ έκανε το παιχνίδι ντέρμπι, καρδιοχτυπώντας τους οπαδούς της Κάτω Καμήλας μέχρι και το τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Δυνατό το ξεκίνημα των γηπεδούχων που έχασαν ευκαιρίες με τον Μπονέρη στο 7΄, τους ακυρώθηκε γκολ οφ σαιντ του Κωνσταντίνου στο 15΄, ενώ σούτ του Αηδονίδη έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας στο 30΄.

Μεγάλη ευκαιρία θα χαθεί στο 34΄ από τον Κωνσταντίνου, ενώ στο 36΄ έχουμε την ανατροπή του Αηοδονίδη μέσα στην περιοχή και τον καταλογισμό του πέναλτι.

Στο 37΄ ο Μίνγκας με εύστοχο κτύπημα του πέναλτι κάνει το 1-0. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη στο 49΄ ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Αηδονίδη κάνει 2-0 .

Στο 51΄ ο Πιπερτζής με κεφαλιά παραβιάζει την εστία του Σαββίδη κάνοντας το 2-1. Στο 62΄ ο Αηδονίδης με σουτ έξω από την περιοχή αναγκάζει τον Τριανταφυλλίδη να διώξει εντυπωσιακά.

Ο Κιλκισιακός πίστεψε στα τελευταία λεπτά ότι θα μπορούσε να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας, πίεσε χώρίς όμως να τα καταφέρει.

Το τελικό 3-1 έκανε ο Σαρέγκος με όμορφο πλάσε από το ύψος της περιοχής στο 93΄.

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ: Σαββίδης, Παπανικολάου, Τσομαχασβίλι, Σιάκκας, Τσουλχάη(57΄Παπαδόπουλος), Μπίλης(91΄Μούστα), Μπονέρης(74΄Σαρέγκος), Κεχαγιάς, Κωνσταντίνου(61΄Γεράκης), Μίνγκα, Αηδονίδης.

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Τριανταφυλλίδης, Κουκουλέκης, Τσώτσος, Ράνδζης(80΄ Κυρίτσης), Βόσδου, Δημητριάδης, Μπελίτσας, Μαυροκεφαλίδης, Πιπερτζής, Βαταμίδης, Λάμπογλου