Μία νίκη γιά τις κορασίδες και μία ήττα γιά τις παγκορασίδες του Αλέξανδρου

Οι αγωνιστικές δραστηριότητες των τμημάτων πετοσφαίρισης του Αλέξανδρου Αξιούπολης:

Αγωνιστικό τμήμα Κορασίδων Κ18

Πρωτάθλημα Κορασίδων Κ18 Ένωσης ΕΣΠΕΜ (Γ΄ Όμιλος)

ΑΣ Αλέξανδρος Αξιούπολης – ΑΣ Ποσειδών1 Βέροιας 3-0

Η ομάδα του ΑΣ Αλέξανδρου Αξιούπολης κέρδισε εύκολα με καθαρή νίκη (3-0 σετ) και τον Πόσειδώνα1 Βέροιας. Έκανε 9/9 τις νίκες της πριν από τον τελευταίο αγώνα της κανονικής περιόδου και βαθμολογικά είναι πρώτος με 6 βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο Άτλαντα Κιλκίς.

Λόγω του τελευταίου αγώνα εντός έδρας, η ομάδα μας θέλοντας να ευχαριστήσει τους φιλάθλους που γέμισαν για άλλη μια φορά την κερκίδα με την παρουσία τους, μπήκε δυναμικά στον αγώνα και δεν επέτρεψε την αντίπαλη ομάδα να έχει ελπίδες για κάτι καλλίτερο.

Πιέζοντας στο σερβίς, ανέπτυξε σωστά το παιχνίδι της στις κόντρα μπάλες (αντεπίθεση), παρουσιάζοντας ένα ωραίο θέαμα. Στο τέλος του αγώνα καταχειροκροτήθηκε από τους φιλάθλους και όλοι μαζί πανηγύρισαν, έστω και ατύπως, για την πρωτιά και για την συμμετοχή της ομάδας στην δεύτερη φάση του πρωταθλήματος Κορασίδων Κ18 (Final Four).

Τελευταίος αγώνας εκτός έδρας με τον Μ. Αλέξανδρο Γιαννιτσών

Τα σετ ( 25-9, 25-10, 25-15).

Σύνθεση: (Χατζηγεωργιάδης Σταύρος) Τέφα Μαρία, Παντηρμά Κατερίνα, Παπασταϊκούδη Εύα, Παπά Μαρία, Τσόνογλου Χρυσή, Τέφα Μελίνα, Θεολόγου Αθανασία, Μπακαρτζάκη Αθανασία, Τσάφα Μαρία, Βύσια Ελένη, Πατρικίου Ελένη. Παντηρμά Ξανθή, Ζηλελίδου Θεοδώρα, Τσινενίδου Υβόνη.

Αγωνιστικό τμήμα Παγκορασίδων Κ16

Ήττα για τις Παγκορασίδες μας. Ηττήθηκαν στο εντός έδρας παιχνίδι από την ομάδα του Μίλωνα Γιαννιτσών με 3-0.

‘Ενας αγώνας κακός για την ομάδα μας που έδειξε πόσο ευάλωτη γίνεται λόγω απουσίας μιας βασικής κεντρικής παίκτριας. Όταν προσαρμόστηκε στο παιχνίδι της κυρίως στο 3ο σετ δεν μπόρεσε να τελειώσει νικηφόρα το σετ στο 26-25 και έχασε στις λεπτομέρειες το σετ και τον αγώνα.

Τα σετ (16-25, 15-25, 26-28).

Σύνθεση της ομάδας: (Σταύρος Χατζηγεωργιάδης) Παντηρμά Ξανθή, Τέφα Μελίνα, Θεολόγου Αθανασία, Τσακαλίδου Άννα, Μπούρα Ραφαηλία, Τερζίδου Εβίτα , Δαμακούδη Αλεξάνδρα, Βάτσου Χρύσα, Κοντοπούλου Κατερίνα, Ρουκούδη Λαμπρινή, Καραθόδωρου Πηνελόπη, Καραθόδωρου Ελευθερία, Τζέκου Ιωάννα

«Μεγαλεία»… ο πρόεδρος!

Παρούσα στον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣΚ… η αχρείαστη συστάσεων Βούλα Πατουλίδου! Παρών… ο σεβασμιώτατος μητροπολίτης Πολυανής και Κιλκισίου κκ Βαρθολομαίος! […]