Μάτια… ανοικτά
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/09/Screen-Shot-2021-09-02-at-15.49.31.png)
Ευτυχώς που υπάρχουν και … μάτια ανοικτά στον δήμο Κιλκίς.
Έτσι, με εντολή της αντιδημάρχου περιβάλλοντος και καθαριότητας Κατερίνας Γιαννακούλα – Ζιούτα, κόπηκαν τρία δένδρα με επικίνδυνη κλίση, σε σημείο κοντά στην διασταύρωση του δρόμου προς την Αργυρούπολη με τον παλιό δρόμο προς την Τέρπυλλο.
Τουλάχιστον σ’ αυτήν την περίπτωση υπήρξαν ευαισθησία και αντίδραση από πλευράς αρμοδίου στελέχους της τοπικής διοίκησης, και όχι μόνον από το συνηθισμένο… στην «μοναξιά» της προσέγγισης και ανάδειξης τέτοιων θεμάτων δημοσιογραφικό συγκρότημα του «Μαχητή», ο φακός του οποίου προκάλεσε και την προαναφερθείσα παρέμβαση.