Κλειστά τα δημοτικά σχολεία, νηπιαγωγεία και παιδικοί – βρεφονηπιακοί σταθμοί του δήμου Κιλκίς
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2020/08/sxoleia.jpg)
Με απόφαση του δημάρχου Κιλκίς Δημήτρη Κυριακίδη την Δευτέρα 18 Ιανουαρίου θα μείνουν κλειστά τα δημοτικά σχολεία του δήμου Κιλκίς, τα νηπιαγωγεία και οι δημοτικοί παιδικοί – βρεφονηπιακοί σταθμοί λόγω της επικράτησης χαμηλών θερμοκρασιών και παγετού.
Για τους ίδιους λόγους δε θα λειτουργήσουν, επίσης, το Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο – Λύκειο Κιλκίς, το ΚΔΑΠ-ΜΕΑ καθώς και οι μονάδες προσχολικής αγωγής (παιδικός σταθμός “Αστεράκια” και βρεφονηπιακός σταθμός “Τσαφ- Τσούφ”) της Κοινωφελούς Δημοτικής Επιχείρησης.