Ηττα για τους παίδες του Αλέξανδρου Κιλκίς

Το Σάββατο 14.3.15 στην Ευκαρπία η ομάδα των παίδων γνώρισε την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, με 4-2 από τον Αλέξανδρο Κιλκίς. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο την αποτελεσματικότητά τους, αφού στις πέντε φάσεις που δημιούργησαν βρήκαν στόχο της τέσσερες φορές.
Από την μεριά της η ομάδα του Κιλκισιακού, βρέθηκε νωρίς πίσω στο αποτέλεσμα, ισοφάρισε στα μέσα του πρώτου ημιχρονίου με τον Μαλάνια, αλλά το τέρμα στο τέλος του πρώτου μέρους, και τα άλλα δύο στα πρώτα πέντε λεπτά της επανάληψης έκριναν τον αγώνα.
Ο Νίκος Μαλάνια μείωσε σε 4-2, όμως είχε την ατυχία σε πέναλτι λίγο αργότερα. Επίσης καθοριστικό ρόλο έπαιξαν και οι χαμένες ευκαιρίες του Κιλκισιακού που θα μπορούσαν να τον βάλουν πιο γρήγορα στην διεκδίκηση ενός θετικού αποτελεσματος.