Επιλογές ποιότητας
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG-9f71b7bd8f8565951b44fb97523f251e-V.jpg)
Το πλέον βασικό από τα ζητούμενα, σε ό,τι αφορά στην ζωή πολιτών στις μικρές κοινότητες, είναι η ποιότητά της.
Και αυτήν την ποιότητα ζωής εξασφαλίζουν η κάλυψη τουλάχιστον των βασικών υλικών αναγκών και η μέριμνα για την ανάπτυξη πολιτιστικής δραστηριότητας, δηλαδή του βασικού «αντιδότου» στην «ρουτίνα» της απραξίας.
Ο κοινοτάρχης Μ.Βρύσης Γιώργος Παπαδόπουλος φαίνεται ότι συγκαταλέγεται σ΄εκείνους, οι οποίοι έχουν κατανοήσει και τις δύο παραμέτρους αυτής της πραγματικότητας.
Γι΄αυτό και δεν ξαφνιάζει η επιλογή του για την διοργάνωση εκδήλωσης για την Μητέρα εκεί στο χωριό, με ομιλητές «κατάλληλα πρόσωπα στο κατάλληλο αντικείμενο», όπως είναι η νηπιαγωγός με την πλούσια πολιτιστική δράση Κική Βέλκου και ο διακεκριμένος γυναικολόγος-μαιευτήρας και ενεργό στέλεχος της πολιτικής ζωής δρ Γιώργος Φραγγίδης.
Μία εκδήλωση από εκείνες οι οποίες δίνουν «πνοή ζωντάνιας» σε κάθε τόπο, και η οποία και μόνο γι΄αυτόν τον λόγο καταγράφεται στο ενεργητικό του συγκεκριμένου κοινοτάρχη.