Εκδόθηκε άδεια λειτουργίας γιά το παλαιό κλειστό γυμναστήριο Κιλκίς
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2018/10/IMG_8288.jpg)
Στην κατηγορία Ε1 κλειστές εγκαταστάσεις περιλαμβάνεται το παλαιό κλειστό δημοτικό γυμναστήριο Κιλκίς σύμφωνα με την άδεια λειτουργίας του, που εκδόθηκε με απόφαση του αντιδημάρχου Αθλητισμού Κωνσταντίνου Πουντζουκίδη.
Η συγκεκριμένη αθλητική υποδομή, βάσει της χορηγηθείσας άδειας, μπορεί να φιλοξενήσει πάνω από χίλιους θεατές και προσφέρεται για τη διεξαγωγή τοπικών ή ερασιτεχνικών αγώνων.
Το παλαιό κλειστό δημοτικό γυμναστήριο Κιλκίς θα χρησιμοποιείται ως προπονητήριο για την εκμάθηση αθλημάτων και για τη διεξαγωγή αγώνων καλαθοσφαίρισης, πετοσφαίρισης, χειροσφαίρισης, αντιπτέρισης, καράτε, κικ-μπόξινγκ, μουάι- τάι, αεροβικής γυμναστικής, παγκρατίου, πάλης, πυγμαχίας, ρυθμικής γυμναστικής, ενόργανης, ταεκ-βο-ντο, τζούντο, σάμπο – κουράς, τραμπολίνου, γυμναστικής για όλους, άρσης βαρών κ.α.
Η άδεια λειτουργίας έχει τριετή ισχύ.