Είχε μείωση
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2019/09/DSC_0041.jpg)
Ένα από τα ζητήματα, τα οποία θα πρέπει να διαχειρισθεί με διαφορετικό τρόπο η νέα διοίκηση του δήμου Παιονίας, είναι σίγουρα ο τομέας της ανακύκλωσης απορριμμάτων.
Και τούτο, διότι, όπως αποκαλύφθηκε εσχάτως δια στόματος του δημάρχου, ο εν λόγω τομέας, με βάση τα επίσημα στοιχεία, είχε μείωση της τάξης του 46%.
Ένα ποσοστό που θα ήταν ακόμη μεγαλύτερο αν δεν υπήρχε η συνδρομή ενός ιδιώτη και Ρομά της περιοχής που συνεισφέρουν ιδιοτελώς και ατύπως στην αποκομιδή ανακυκλώσιμων υλικών.