Δωρεάν διαγνωστικά τεστ στο Σ.Σ. Μουριών την Δευτέρα 23 Νοεμβρίου
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2020/11/ΕΟΔΥ.jpg)
Δωρεάν διαγνωστικά τεστ (rapid tests) για τον κορωνοϊό θα πραγματοποιηθούν τη Δευτέρα 23 Νοεμβρίου στο Σ.Σ. Μουριών, μετά από αίτημα των κατοίκων της περιοχής.
Η μαζική δειγματοληψία θα γίνει στην κεντρική πλατεία του οικισμού από τις 10:00 έως τις 15:00 με την υποστήριξη ενός συνεργείου της Κινητής Ομάδας Υγείας Κιλκίς – ΕΟΔΥ που αποτελείται από τρία στελέχη υγείας.
Η επίσκεψη της υγειονομικής μονάδας στο Σ.Σ. Μουριών γίνεται σε συνεργασία με το δήμο Κιλκίς.