Ο Αλέξανδρος πέρασε νικηφόρα από την Λάρισα 31-22

Ο γηπεδούχος Ιπποκράτης Λαρίσης δεν βρήκε…. «φάρμακο» – «αντίδοτο» στην ανωτερότητα του Αλέξανδρου Αξιούπολης, που ήταν αισθητή παρά τα προβλήματα της σύνθεσης, τα οποία για διάφορες αιτίες αντιμετωπίζει.
Ετσι, το χειροσφαιρικό συγκρότημα της Αξιούπολης προσέθεσε άλλη μία νίκη στο ενεργητικό του, με 31-22, και οδεύει ολοταχώς προς το «πεδίο» της «μάχης» των κατατακτηρίων αγώνων για την άνοδο στην α2 εθνική κατηγορία, ως δεύτερος της κατάταξης του στ’ ομίλου της β’.
Ο Αλέξανδρος «καθάρισε» τον αγώνα από το πρώτο ημιχρόνιο, όταν αιφνιδίασε πλήρως και «στρίμωξε» τον Ιπποκράτη, μη αφήνοντας τον κανένα περιθώριο αντίδρασης, με επακόλουθο οι Αξιουπολίτες να πάνε στα αποδυτήρια με «εύγλωττο» της ανωτερότητάς τους προβάδισμα 20-10!
Αυτή η ευρεία διαφορά σε συνδυασμό με την αισθητή σε κλάση και πείρα επέτρεψε στην τεχνική ηγεσία της ομάδας του νομού Κιλκίς να προσδώσει στην επανάληψη χαρακτήρα «δυνατής» προπόνησης με δοκιμές τακτικών και σχημάτων, με την συμμετοχή όλων ανεξαιρέτως των παικτών, ακριβώς εν είδει προετοιμασίας εν όψει των κατατακτηρίων αγώνων.
Στεφανίδης, Πασιατάς 2, Ι. Παπαρήγας 6, Καλαϊτζίδης 6, Σκάλα 5, Αριστείδου 3, Μάρτσης 2, Κουζέλης 1, Παλαιστής 5, Α. Ζησάκος 1, Κουκουλεκίδης, Π. Ζησάκος.