Από νίκη σε νίκη ο Αλέξανδρος Κιλκίς

Την έκτη διαδοχική νίκη του στο πρωτάθλημα α’ ομίλου α’ κατηγορίας ΕΠΣΚ σημείωσε η ανδρική ομξάδα της «ακαδημίας» του Αλέξανδρου Κιλκίςμε 3-0 επί της αντίστοιχης του ΠΑΟ Κεντρικού στην Τέρπυλλο. Το αποτέλεσμα «άνοιξε» νωρίς στο 6’, με πλασέ στην κίνηση του Αποστολίδη.

Ετσι έκλεισε το πρώτο ημιχρόνιο με τις δύο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες διευρυνσης του αποτελέσματος.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αλέξανδρος «ανέβασε» την απόδοσή του, βοηθούμενος και από το καταπληκτικό τέρμα από 45 μέτρα με εκτέλεση φάουλ από τον Ντουντούκη στο 47’. Πριν καλά καλά προλάβει να αντιδράσει ο ΠΑΟΚ και πάλι ο Ντουντούκης στο 54’, με θαυμάσια ατομική προσπάθεια αφού πέρασε πέντε παίκτες βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα όπου ανετράπη από τον τελευταίο αμυντικό και στην συνέχεια ο ίδιος ευστόχησε στο πέναλτυ και «έγραψε» το 3-0. Στην ουσία το παιχνίδι έληξε σε εκείνο το λεπτό με τον Αλέξανδρο να χάνει και άλλες σημαντικές ευκαιρίες να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ. Έτσι τώρα παραμένει μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και θα συνεχίσει να βρίσκεται «αν δεν υποτιμήσει το επόμενο αγωνιστικώς «πονηρό» αγώνα με την ουραγό Βάθη στην έδρα της», όπως τονίζεεται στην σχετική ανακοίνωση.