Το «ζαχαρόσπιτο» του «Φαίδωνα»
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2015/12/ΤΟ-ΖΑΧΑΡΟΣΠΙΤΟ-ΤΟΥ-ΦΑΙΔΩΝΑ-2-542x325.jpg)
Aπό την «Φαίδων» ΑΕ ανακοινώθηκαν τα εξής:
«Γιά μιάν ακόμη χρονιά οι μικροί μας φίλοι διασκεδάζουν πλάθοντας κουλουράκια, κάνοντας ζωγραφική προσώπου και δοκιμάζοντας τις λιχουδιές στο ” Ζαχαρόσπιτο του Φαίδωνα”, που στήθηκε για τις γιορτές στη στοά του «Notos Galleries» στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.
Επίσης , στο “Σπίτι του Αη Βασίλη” στον «Αστερόκοσμο» της Helexpo, ο μικρούλης Έλγουντ, το σκανδαλιάρικο ξωτικό του “Φαίδωνα”, θα βρίσκεται εκεί και θα γλυκαίνει όλους τους επισκέπτες του σπιτιού.
Μικροί μας φίλοι, ελάτε να παίξουμε και να σας κεράσουμε».