Υπνωτήριο για την διανυκτέρευση αστέγων από τον δήμο Κιλκίς
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2022/09/IMG_20220904_183309.jpg)
Προσωρινή φιλοξενία σε άστεγους πολίτες για τη νυχτερινή τους κατάκλιση θα παρέχει ο δήμος Κιλκίς ώστε να είναι προστατευμένοι από τις πολύ χαμηλές θερμοκρασίες που επικρατούν αυτή την εποχή.
Για το σκοπό αυτό διατίθεται θερμαινόμενος χώρος επί της οδού Θεσσαλονίκης 3 (δίπλα στα γραφεία της Διεύθυνσης Κοινωνικής Προστασίας) όπου μπορούν να φιλοξενηθούν άστεγοι από τις 20:00 έως τις 8:00.
Περισσότερες πληροφορίες προσφέρονται στο τηλ. 6978 357846 (Αλέξανδρος Καρυοφύλλης, δημοτικός υπάλληλος, μέλος υποστήριξης της δράσης ‘’Προστασία Αστέγων κατά την περίοδο του χειμώνα’’).