Βασιλόπιτα περιβαλλοντικού συλλόγου περιπατητών Κιλκίς
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2018/08/39747257_10205211612926882_8689166993875533824_n.jpg)
Την βασιλόπιτά του θα κόψει ο περιβαλλοντικός σύλλογος περιπατητών Κιλκίς.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 22-1-23 στις 12 το μεσημέρι στον χώρο μπροστά από το κτίριο της παλαιάς νομαρχίας, δίπλα στο αρχαιολογικό μουσείο, με ώρα έναρξης 12 το μεσημέρι.
Όπως αναφέρεται στην σχετική ανακοίνωση, ο συγκεκριμένος χώρος επελέγη, γιά να υπενθυμίσει στις αρμόδιες αρχές την εκκρεμότητα του θέματος της αναπαλαίωσης-ανακαίνισης του κτιρίου.
Θα ακολουθήσει γεύμα με χορό στο κέντρο «Θέατρο» με πλήρες μενού και απεριόριστο ποτό, συνοδεία τοπικής ορχήστρας.