Αθλητισμός

Στην τρίτη θέση «πέταξε» ο Αετός

Αρκετές δυσκολίες συνάντησε η καλαθοσφαιρική ομάδα του Αετού Κιλκίς στον εντός έδρας αγώνα της με την αντίστοιχη της ΑΓΕ Πιερίας, την οποία και κατέβαλε με 57-54.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες ήταν ισοδύναμες με την νεανική ΑΓΕΠ να «ζορίζει» με το γρήγορο παιχνίδι της τον Αετό, ο οποίος «έκλεισε» το ημιχρόνιο με προβάδισμα δύο πόντων. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ΑΓΕΠ έφτασε σε ανατροπή και διαφορά επτά πόντων υπέρ αυτής. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα του Κιλκίς «ανέβασε» κατακόρυφα την αμυντική απόδοσή της και βελτιώθηκε αισθητά στην επίθεση. Έτσι, κατάφερε και «γύρισε» τον αγώνα επικρατώντας με την τελική διαφορά των τριών πόντων.

Τα δεκάλεπτα:

14-11, 11-12 (ημιχρόνιο 25-23)
11-22, 21-13 (τελικό 57-54)
Η σύνθεση:
Πατσούρης 12 (2τρ.), Βαϊτσούδης 12, Φιλιππίδης 10 (1τρ.), Νταμοτσίδης 9 (1τρ.), Μαργαριτίδης 6, Βακουφτσής 4, Ξυνίδης 4, Γκρεκός, Κολιαδήμας, Αραβίδης.

Πνεύμα διεκδίκησης

Τα τελευταία χρόνια ακολουθούν ανοδική πορεία οι δείκτες απήχησης, συμμετοχής, διοργανωτικής επάρκειας και αγωνιστικής επιτυχίας όλοι οι αγώνες ορεινού δρόμου […]

Δείτε ακόμα

Γ.Φλωρίδης: Επανέρχεται το αυτεπάγγελτο στη δίωξη στελεχών σε τράπεζες, ΝΠΔΔ και Δημόσιο

Την επαναφορά του αυτεπάγγελτου στη δίωξη των τραπεζικών στελεχών, των στελεχών των Νομικών Προσώπων Δημοσίου Δικαίου και του Δημοσίου εξήγγειλε ο υπουργός Δικαιοσύνης Γιώργος Φλωρίδης. Η διάταξη, […]