Τράπεζα αίματος… όλος ο νομός
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2019/12/IMG_20191209_095712.jpg)
«Ακρίτες» Πολυκάστρου, τοπικό τμήμα Κιλκίς του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού, αιρετοί της αυτοδιοίκησης, συνταξιούχοι δημόσιοι πολιτικοί υπάλληλοι και άλλα παραδείγματα καταδεικνύουν συνεχή άνοδο του αριθμού του (συμ)πολιτών, που ανταποκρίνονται στα προσκλητήρια για εθελοντική αιμοδοσία.
Θα ήταν ευχής έργων… όλος ο νομός να μετατραπεί σε αδιαλείπτως λειτουργούσα τράπεζα αίματος, με υπερεπάρκεια του υπερπολύτιμου αυτού υγρού.