Στελέχη του Άθλου άφησαν καλές εντυπώσεις στην Ιερισσό
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2019/09/70679540_2349676322014612_4240842277049597952_n.jpg)
Σε συνάντηση αθλημάτων προερχομένων από πολεμικές τέχνες που διεξήχθη στην Ιερισσό Χαλκιδικής το Σάββατο 14.9.19 και οι αγώνες της οποίας είχαν εκπαιδευτικό χαρακτήρα συμμετέσχε ο Άθλος Κιλκίς. Και τα εννέα στελέχη του ηλικιών 7-15 ετών πραγματοποίησαν αξιόλογες και ελπιδοφόρες εμφανίσεις παρουσιάζοντας σημαντική πρόοδο στα αθλήματα τους (τεκβον-ντο, κικ μποξιν).
Ειδικότερα έλαβαν μέρος οι τεκβον-ντόκα Κωνσταντίνος Τσαρτσάλης (90κ.), Χρυσή Τσαρτσάλη (55κ.), Γεώργιος Νικολαΐδης (82κ.), Σοφία Κατσαούνη (65κ.), Κωνσταντίνος Παπαντωνίου (73κ.), Άγγελος Πιλιτσόπουλολς (45κ.), Κωνσταντίνος Πουντζουκίδης (24κ.) και Μιχαήλ Πουντζουκίδης (45κ.). Τόσο ο προπονητής Κωνσταντίνος Πουντζουκίδης όσο και ο έφορος Αναστάσιος Μουτσάκης δήλωσαν απολύτως ικανοποιημένοι από την «εικόνα» και των εννέα στελεχών.