Το είχε επισημάνει
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2018/08/ΠΑΖΑΡΤΖΙΚΛΗΣ-ΛΑΖΑΡΟΣ.jpg)
Έχει κάθε λόγο ο Παζαρτζικλής να… χαμογελά με «νόημα», όταν ακούει τώρα κάποιους να «διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους» γιά το θέμα της εγκατάστασης μονάδας επεξεργασίας βιομηχανικών αποβλήτων στην ΒΙΠΕ Κιλκίς, στο Σταυροχώρι.
Τους ίδιους που έξι μήνες νωρίτερα… σιωπούσαν γιά το ίδιο θέμα, γιά το οποίο αυτός ύψωσε στεντόρεια φωνή άρνησης και το είχε αναδείξει κατά την σχετική συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου Κιλκίς, με την αντίδρασή του να καταγράφεται στον “Μαχητή».
Τα μόνα, δηλαδή, μέσα ενημέρωσης που είχαν δώσει το «παρών» σ’ εκείνη την συνεδρίαση.