Τιμητική διάκριση απέσπασε η Ε.Φρεγγίδου στον πανελλήνιο διαγωνισμό ποίησης
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2015/02/IMG_0269-542x308.jpg)
Τιμητική διάκριση απέσπασε η κιλκισιώτισσα ψυχολόγος και ποιήτρια Έλλη Φρεγγίδου στον πέμπτο πανελλήνιο διαγωνισμό ποίησης και φωτογραφίας του δήμου Ν. Κορδελιού-Ευόσμου με θέμα: “Όμορφη πού ‘ναι η ζωή”. Στον διαγωνισμό συμμετέσχαν εκατοντάδες δημιουργοί από όλη την Ελλάδα και την Κύπρο, όπως και ομογενείς από την Ευρώπη, αποδεικνύοντας την ανάγκη για καλλιτεχνική έκφραση και δημιουργικότητα.
Η Ε. Φρεγγίδου αφιέρωσε το διακριθέν ποίημα “Δωσ’ μου το χέρι σου” στις ομορφιές της πόλης μας και ευχήθηκε να γίνει η ποίηση η κινητήριος δύναμη και το πνευματικό άλμα για την αναβάπτισή μας.