Δεν είναι… και λίγα
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2020/11/minas-papadop.jpg)
Γιά τηλεδιασκέψεις, που θα πραγματοποιηθούν αυτήν την Τετάρτη 11.11.20, με τον υπουργό υγείας Βασίλη Κικίλια η πρώτη, με ώρα έναρξης 4 το απόγευμα, και με τον υπουργό οικονομικών Χρήστο Σταϊκούρα η δεύτερη, με ώρα έναρξης 5 το απόγευμα, δήλωσε, με σχετική ανακοίνωση, ότι ενημερώθηκε ο πρόεδρος της διοικούσας επιτροπής εκλογικής περιφερείας (ΔΕΕΠ) Κιλκίς της ΝΔ Μηνάς Παπαδόπουλος.
Καλή, βεβαίως, η από πλευράς του γνωστοποίηση των δύο τηλεδιασκέψεων.
Ακόμη καλύτερη, όμως θα ήταν, μία ενεργός συμμετοχή του σ’ αυτές, με σκοπό την εκ μέρους του ενημέρωση των δύο υπουργών για τα «καυτά» προβλήματα του νομού και στους δύο αυτούς «νευραλγικούς» τομείς της ζωής.
Που… δεν είναι και λίγα.