Ουσιαστικές και αξιοπρόσεκτες
Η διοίκηση του δήμου να συντάξει πρόγραμμα συνεχούς μέριμνας για τα σχολικά κτίρια, δηλαδή να μην λαμβάνεται αυτή μόνο σε ειδικές περιστάσεις, όπως την παρούσα της πανδημίας, αλλά και μελέτες για όργανα κατασκευής αγροτικών οδών και εξασφάλιση χρηματοδοτήσεων.
Και τις δύο προτάσεις διατύπωσε ο ανεξάρτητος δημοτικός σύμβουλος Θόδωρος Βαφειάφης κατά την διάρκεια της συνεδρίασης του δημοτικού συμβουλίου Κιλκίς της Δευτέρας 31.8.20.
Και οι δύο ουσιαστικές και αξιοπρόσεκτες φαντάζουν.