Ευκαιρία… προ κενής εστίας
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2019/11/ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ.jpg)
«Δώσαμε στην διοίκηση του δήμου Κιλκίς ευκαιρία… προ κενής εστίας, έτσι που αυτή να χρειάζεται απλώς να… «σπρώξει την μπάλλα στα δίχτυα», όπως και έκανε.
Στην ποδοσφαιρική «διάλεκτο» κατέφυγε ο Θόδωρος Βαφειάδης, σχολιάζοντας την δρομολόγηση της αλλαγής του κανονισμού εργασιών δημοτικού συμβουλίου, μετά την εκ μέρους της αποκεντρωμένης διοικήσεως Μακεδονίας – Θράκης αποδοχή της προσφυγής του, μαζί με άλλους τρεις συναδέλφους του, κατά της απόφασης της συνεδρίασης του δημοτικού συμβουλίου της Δευτέρας 21 και Τρίτης 22.10.19 για το οικόπεδο του πρώην μύλου Σαμαρά, η οποία βασιζόταν ακριβώς σε μη σύννομες διατάξεις του κανονισμού.
Και δεν έχει καθόλου άδικο.