Τον δήμαρχο Δ.Κυριακίδη τίμησε η Θεατρική Σκηνή Κιλκίς
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/09/ΘΕΑΤΡΙΚΗ-ΣΚΗΝΗ-ΚΙΛΚΙΣ-4.jpg)
Στο πρόσωπο του δημάρχου Κιλκίς Δημήτρη Κυριακίδη τίμησε την προσφορά της δημοτικής αρχής στην τοπική καλλιτεχνική έκφραση η νεοσύστατη Θεατρική Σκηνή Κιλκίς.
Μετά το πέρας της επετειακής θεατρικής παράστασης “Ελευθερία Γένους Θηλυκού“, που δόθηκε το Σάββατο 12.9.21 στο Θέατρο Λόφου Αγίου Γεωργίου, ο πρόεδρος της Θεατρικής Σκηνής Μάκης Ακριτίδης επέδωσε στον κ. Κυριακίδη τιμητικό ενθύμημα εκφράζοντας τις ευχαριστίες του θεατρικού σχήματος για την ουσιαστική στήριξη του δήμου στην θεατρική του εκκίνηση.
Ο δήμαρχος Κιλκίς συνεχάρη όλους τους συντελεστές για την προσεγμένη παράσταση που παρακολούθησαν οι δημότες, χαρακτήρισε αγκυροβόλι ελπίδας την Θεατρική Σκηνή και δεσμεύθηκε για την περαιτέρω ενίσχυσή της.
Η θεατρική παράσταση, ενταγμένη στο εορταστικό αφιέρωμα για τα 200χρόνια από την κήρυξη της Ελληνικής Επανάστασης, τελούσε υπό την αιγίδα του δήμου Κιλκίς.