Ταυτόχρονος δημόσιος θηλασμός και φέτος στο Κιλκίς
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2014/10/ΑΦΙΣΑ1-542x499.jpg)
To πανελλήνιο δίκτυο εθελοντικών ομάδων υποστήριξης μητρικού θηλασμού και μητρότητας διοργανώνει τον 5ο πανελλαδικό ταυτόχρονο δημόσιο θηλασμό σε 54 πόλεις.
Για το Κιλκίς την διοργάνωση έχει αναλάβει και φέτος η ομάδα στήριξης μητρικού θηλασμού και μητρότητας Κιλκίς.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 2.11.14, στον πολυχώρο αναψυχής «Τρυποκάρυδος», δίπλα στο ΙΚΑ, με ώρα έναρξης 11 το πρωί.
Σκοπός της εκδήλωσης-γιορτής του πανελλαδικού ταυτόχρονου δημόσιου θηλασμού, είναι η απενοχοποίηση του δημόσιου θηλασμού και η εξοικείωση της κοινωνίας μας με την εικόνα της θηλάζουσας μητέρας.