Τα καλά και συμφέροντα
«Πολύς θόρυβος γιά το τίποτε», κατά τον πρόεδρο της ΔΕΥΑΚ και του…«φαν κλαμπ» του οι έντονες αντιδράσεις περιοίκων της περιοχής της πλατείας Γαλήνης ή Ζωοπάζαρου, όταν σημείο της πλατείας μετετράπη σε εργοτάξιο έργου … της ΔΕΥΑΚ, προκαλώντας ρυπάνσεις, ηχορρυπάνσεις και προβλήματα αισθητικής τοπίου!
«Έτσι κι αλλιώς στο συγκεκριμένο σημείο πάντα στάθμευαν λεωφορεία και βαρέα οχήματα», επιμένει … «απτόητος» ο αξιότιμος πρόεδρος!
Αυτός, που ακόμη και στο … όχι «μακρινό» παρελθόν ασκούσε κριτική στην διοίκηση του δήμου γιά «κακώς κείμενα»!
Προφανώς σ’ αυτά δεν συγκαταλέγεται το ότι ο δήμος Κιλκίς, στην ιδιοκτησία του οποίου ανήκει και το επίμαχο σημείο, είτε επέτρεπε τις μη νόμιμες σταθμεύσεις σ’ αυτό είτε το παραχώρησε γιά εργοτάξιο, «γράφοντας» εκεί όπου … «δεν πιάνει το μελάνι» τους περιοίκους!
Βλέπετε , …τα «καλά και συμφέροντα» άλλα ορίζουν!
Όσο γιά το άλλο το «σιγά, δεν έγινε και τίποτε», γιατί τότε ο δήμος δεν «εποίησε την νήσσαν», παρά έσπευσε άρον-άρον να «τα μαζέψει», μόλις ξεσηκώθηκε ο κόσμος και προκλήθηκε «θόρυβος»;
Φαίνεται, ότι και στις δύο πλευρές ταιριάζει «γάντι» και το … «πώς αλλάζουν οι καιροί»!