Σημαντική συμφωνία
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2020/12/souper-market-sumeonidi-1024x1024.jpg)
Μετά από δυόμιση περίπου δεκαετίες η κιλκισιώτικη επιχείρηση των «Σούπερ Μάρκετ Συμεωνίδη» …«άλλαξε χέρια», περνώντας στην ιδιοκτησία μιάς μεγαλύτερης «αλυσίδας» υπεραγορών του χώρου, την «Ελληνικά Μάρκετ», μετά την σχετική πρόσφατη συμφωνία εξαγοράς.
Μία σημαντική εμπορική συμφωνία, η οποία, εκτός των άλλων, εξασφαλίζει το έως τώρα καθεστώς εργασίας γιά όλους τους περίπου 70 έως τώρα εργαζομένους στην κιλκισιώτικη επιχείρηση.
Η στήλη από την πλευρά της εύχεται τα καλύτερα στους απερχόμενους ιδιοκτήτες, ευχόμενη το ίδιο στις όποιες νέες τους δραστηριότητες, και παράλληλα τους αποδίδει τα εύσημα και γιά το σημαντικό κοινωνικό έργο τους όλες αυτές τις δεκαετίες της λειτουργίας των «Σούπερ Μάρκετ «Συμεωνίδης».