Ποιά… «άνιση μεταχείριση»;
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2018/05/1000.jpg)
Μετά την μεταπολίτευση, στο Κιλκίς εξελέγησαν πέντε Πόντιοι δήμαρχοι, ένας Σαρακατσάνος και ένας Καππαδόκης. Θρακιώτης… ούτε για δείγμα!
Πού την «βλέπει», λοιπόν, ο …Πόντιος Σούλης του δημοτικού συμβουλίου την άνιση μεταχείριση των ποντιακών …καλάντων στο πρόγραμμα εκδηλώσεων του Αγίου Δωδεκαημέρου;
Όχι τίποτε άλλο, αλλά και… στενοχωρεί τον Θέμη, που… «τα έχει δώσει όλα», για να έχει το Κιλκίς διαφορετικό «χρώμα» τούτες τις Αγιες Ημέρες, καλύπτοντας όλο το φάσμα πολιτιστικών ενδιαφερόντων, συμπεριλαμβανομένων των εκδηλώσεων με φορείς της λαογραφίας και των πολιτιστικών παραδόσεων μας.
Χωρίς οποιεσδήποτε διακρίσεις.