Σε βαρύ κλίμα η νίκη του ΓΑΣΚ στο Πανόραμα

Με ενός λεπτού σιγή, πένθος στις εμφανίσεις των ομάδων και χωρίς μορφές ψυχαγωγίας στο γήπεδο τιμήθηκε η μνήμη των θυμάτων των Τεμπών στον χειροσφαιρικό αγώνα της ΑΕ Πανοράματος με τον ΓΑΣ Κιλκίς.

Με απόφαση του διοικητικού συμβουλίου του ΓΑΣ Κιλκίς η χειροσφαιρική ομάδα αγωνίστηκε στο Πανόραμα με μαύρα περιβραχιόνια ως μια ελάχιστη ένδειξη σεβασμού προς τους αδικοχαμένους συμπολίτες μας και συμπαράστασης στις οικογένειες τους.

Σε δεύτερη μοίρα η νίκη με 21-33 σε έναν αγώνα όπου αγωνίστηκαν και οι δεκαέξι παίχτες της ομάδας και σκόραραν οι δώδεκα.

Έξι τέρματα σημείωσε ο Στέλιος Δημάκης και ακολούθησαν με πέντε ο Άκης Κυπραίος και ο Στέλιος Φαχουρίδης, ενώ την πρώτη του εμφάνιση έκανε ο Luca Stojanovic ο οποίος πέτυχε τρία τέρματα.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-6, 4-9, 6-12, 9-13, 9-16 (ημίχρονο), 11-19, 12-22, 15-24, 15-28, 17-31, 21-33.

Τριανταφύλλου (Βαφειάδης), Κυπραίος 5, Α.Φαχουρίδης 1, Δημάκης 6, Γιαννακόπουλος 1, Ταραμονλής 3, Ελευθεριάδης 2, Σ.Φαχουρίδης 5, Χ.Μαυρόπουλος 3, Καρβουνίδης, Νάκος 1, Γρηγοριάδης 3, Κοτανίδης, Ασλανίδης, Στογιάνοβιτς 3, Λασκαρούδης, Καριοφύλλης.

Η επόμενη αγωνιστική ημέρα: Σάββατο 11.3.23, 19.00, Εκμάθηση Θεσσαλονίκης – ΓΑΣ Κιλκίς.

Διαβάστε αναλυτικό ρεπορτάζ του αγώνα στην εφημερίδα “Μαχητής του Κιλκίς” της Τρίτης 7.3.23