Σε φιλανθρωπική διοργάνωση έλαβαν μέρος ομάδες ηλικιακών κατηγοριών του Αίαντος Κιλκίς
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2024/05/VideoCapture_20240510-193613.jpg)
Από τον Αίαντα Κιλκίς εκδόθηκε το ακόλουθο ενημερωτικό δελτίο:
«Σε φιλανθρωπική πετοσφαιρική διοργάνωση του δημοτικού αθλητικού συλλόγου Ωραιοκάστρου, κατηγοριών κορασίδων (Κ18) και παγκορασίδων (Κ 16), έλαβε μέρος ο Αίας Κιλκίς.
Η ομάδα του πραγματοποίησε πολύ καλές εμφανίσεις, οι οποίες την οδήγησαν στον τελικό και στην κατάκτηση του επάθλου με νίκη επί του ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης με 3-0 σετ, κερδίζοντας την γενική εκτίμηση.
Η σύνθεση:
Ανδρεανίδου, Λαζαρίδου, Κυριάκου, Χατζηπαραδείση, Παπαδοπούλου, Φαχουρίδου, Στεφανίδου, Κακουλίδου, Παυλίδου, Σβέρκου, Σαμοθρακίτη, Ασλανίδου, Μαυρομάτη, Μπεσίρη.
Την ομάδα καθοδήγησε η Τάνια Σακαλάκη”.