Άξιζε την ισοπαλία στην Άρτα αλλά γύρισε με ήττα ο ΓΑΣΚ

ΠΑΓΚΟΣ ΓΑΣΚ ΑΡΤΑ

Με πολλά παράπονα από την διαιτησία επέστρεψε από την Άρτα η χειροσφαιρική ομάδα του ΓΑΣΚ που αντιμετώπισε τον τοπικό Πρωτέα.

Άν και προσπάθησε να ανακάμψει στο δεύτερο ημίχρονο στην πίεση που δεχόταν, τελικά οι λαθνασμένες αποφάσεις των διαιτητών οδήγησαν την κιλκισιώτικη ομάδα στην ήττα με 26-24.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ ΓΑΣΚ

Ο Πρωτέας ξεκίνησε μουδιασμένα το παιχνίδι, όμως μετά το πρώτο δεκάλεπτο ξύπνησε και με ένα εντυπωσιακό σερί 11-3, πήγε με το ευρύ 13-6 στα αποδυτήρια.

Έτσι ξεκίνησε και η επανάληψη, με τον Πρωτέα να διατηρεί μια διαφορά ασφαλείας.

Στα μισά του β’ μέρους το Κιλκίς έκανε την αντεπίθεση του, και μείωσε αρχικά στα τρία γκολ στο 50′, ενώ κατάφερε να ισοφαρίσει λίγα λεπτά πριν το τέλος.

Όμως τελικά ο Πρωτέας ξαναπήρε το προβάδισμα στο σκορ και έφτασε στη νίκη με σκορ 26-24.

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 2-3, 4-4, 7-4, 11-4, 13-6 (ημχ.), 15-9, 17-11, 19-15, 22-19, 24-22, 26-24

ΠΡΩΤΕΑΣ: Τσούλος, Π. Τσέλιος 5, Μπισκανάκης, Ρίζος, Ντάλας 1, Σκανδάλης 4, Ν. Τσέλιος 2, Γεωργάκης, Γ. Τσέλιος, Βουρλόκας, Μπίζγκα, Λάππας 1, Κίτσος 1, Βουγιάνοβιτς 10, Τσάκαλος 2

ΓΑΣΚ: (Γιάννης Λαζαρίδης): Δεληγιάννης 4, Δούγιας 5, Αν. Μαυρόπουλος 1, Κεσίδης 6, Ραζάκιας, Γιαβασίδης 2, Καραβασίλης, Στ. Ψαχουρίδης 1, Αναστασιάδης, Τοκατζόγλου 1, Κοβλακάς, Βαφειάδης, Ψαρράς, Χρ. Μαυρόπουλος 4, Αρ. Ψαχουρίδης, Μιχαηλίδης

Διαιτητές: Χασκής – Ζήσης Δίλεπτα: 6-6 Πέναλτι: 7/7-3/3