Προκρίθηκε στον τελικό κυπέλλου η Αναγέννηση Πλαγιάςνικώντας 3-2 τον Αλέξανδρο

Εκμεταλευόμενη η Αναγέννηση Πλαγιάς το προβάδισμα που είχε από τον πρώτο ημιτελικό αγώνα πήρε την πρόκριση για τον τελικό κυπέλλου για πρώτη φορά στην ιστορία της επικρατώντας του Αλέξανδρου Κιλκίς με 3-2.

Λόγω του κακού αγωνιστικού χώρου λόγω της βροχόπτωσης, ο αγώνας ήταν δύσκολος και για τις δύο ομάδες όμως πρόσπαθησαν να παίξουν όσο το δυνατόν καλύτερα και να διεκδικήσουν την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες.

Στο 7΄ λεπτό ο Αλέξανδρος άνοιξε το σκορ με τον Κάργα για να ισοφαρίσει ο Ρωσίδης στο 30΄ κάνοντας το 1-1 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Πλαγιά εκμεταλευόμενη το αριθμητικό πλεονέκτημα της μετά την αποβολή του Κοτζαμποϊκίδη με δύο κίτρινες σημείωσε τέρμα με τον Γεωργιάδη στο 60΄ και στο 68΄ με τον Λαζαρίδη έκανε το 3-1 ενώ με δεύτερη κίτρινη αποβλήθηκε και ο Ρωσίδης της Πλαγιάς.

Ο Αλέξανδρος κατάφερε να μειώσει και να διαμορφώσει το τελικό 3-2 με τον Νάση στο 74΄.

Η ομάδα της Αναγέννησης Πλαγιάς πήρε το εισητήριο της πρόκρισης για τον τελικό της ΕΠΣΚ απέναντι στον Αστέρα Μεγάλης Βρύσης που υπολογίζεται στις 20 Μαρτίου.