Πώς να μην… «αστράφτει» ολόκληρος;
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/12/IMG_20211204_112658.jpg)
Ολόλαμπρος κατακίτρινος ο ήλιος το Σάββατο 4.12.21, στο Κιλκίς.
«Αστραφτερός» καταγάλανος ο νέος ελαστικός τάπητας ή ταρτάν στον περιφερειακό στίβο και στα σκάμματα, στο δημοτικό στάδιο Κιλκίς.
Πώς να μην… «αστράφτει» ολόκληρος ο πολιτικός μηχανικός και εργολάβος, αλλά και γνωστός από την έντονη παρουσία του στα αθλητικά κοινά και δρώμενα του τόπου, παρών στην τελετή εγκαινίων αυτής της αναβαθμισμένης αθλητικής εγκατάστασης, Παύλος Πετρίδης; Δικό του έργο είναι, και μάλιστα των υψηλοτέρων σήμερα διεθνών προδιαγραφών!
Και καθ’ όλα εύλογο το μοίρασμα της… εύλογης ικανοποίησης και χαράς με συνεργάτες και «συνοδοιπόρους» σε όλη την «πορεία» εκτέλεσης αυτού του σημαντικού έργου αθλητικής υποδομής.