Παρών στην ορκωμοσία
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2019/09/69749294_659049994605732_8322791199601590272_n.jpg)
Δεν θα μπορούσε να λείψει από την ορκωμοσία του περιφερειάρχη Απόστολου Τζιτζικώστα στην πρώην “βίλα Αλατίνη” ο υφυπουργός Γιώργος Γεωργαντάς.
Γιατί όπως είπε και ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης κατά την τελευταία επίσκεψή του στο Κιλκίς ο Απόστολος είναι ο “περιφερειάρχης των έργων” και στον νομό μας είναι αρκετά τα ημιτελή έργα της περιφέρειας Κ.Μακεδονίας και η προσωπική επαφή του υφυπουργού ίσως να έχει θετικά αποτελέσματα.