«Παρών» του Άθλου Κιλκίς στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κικ-μπόξιν των ανδρών
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2015/04/IMG_20150425_185224-542x231.jpg)
Διεξήχθησαν το Σάββατο 25.4.15 στο κλειστό γυμναστήριο των εγκαταστάσεων του Μακεδονικού Θεσσαλονίκης στην Ν.Ευκαρπία οι αγώνες των πανελληνίων πρωταθλημάτων κικ μπόξιν.
Ελαβαν μέρος αθλητές από όλη την Ελλάδα και η ποιότητα των αγώνων κυμάνθηκε σε υψηλά επίπεδα. Από τον αθλητικό σύλλογο Αθλο Κιλκίς συμμετέσχαν οι Γιάννης Ιωαννίδης (-85κ. ανδρών) και Κωνσταντίνος Σαββίδης (-80κ. ανδρών). Και οι δύο αθλητές πραγματοποιήσαν ικανοποιητικές εμφανίσεις, χωρίς όμως να μπορέσουν να διακριθούν.
Μετά το πέρας του αγώνα ο προπονητής του συλλόγου Κωνσταντίνος Πουντζουκίδης και ο έφορος Αναστάσιος Μουτσάκης δήλωσαν ικανοποιημένοι από τις εμφανίσεις των αθλητών τους, παρά τα ατυχή αποτελέσματα «που οφείλονται σε λάθη απειρίας», όπως τόνισαν.