Αθλητισμός

Στα πέναλτι αυτή τη φορά στάθηκε τυχερή η Γουμένισσα

Σε ένα κατάμεστο από φιλάθλους στάδιο του Χέρσου, η Κρηστώνη άνοιξε το σκόρ με πέναλτι του Γ. Ιωαννίδη στο 21′.

Λίγο πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου ισοφάρισε η Γουμένισσα με πλασέ του Σ. Σαμαρά στο 45′.

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας και στην ημίωρη παράταση δεν υπήρξε γκολ, έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι.

Η Γουμένισσα τελικά επικράτησε με 5-4 και προκρίθηκε στον τελικό του πρωταθλήματος όπου το Σάββατο θα φιλοξενήσει τον Πανονέ Επταλόφου.

Δασκάλου 5-4

Ο αγώνας για τον διεκδικητή του τίτλου της α1 κατηγορίας μεταξύ του Πάικου Γουμένισσας και ΠΑΟΝΕ Επταλόφου θα γίνει το ερχόμενο Σάββατο στις 4.30 το απόγευμα.