Ορκίστηκε δημοτικός σύμβουλος ο Χριστόφορος Απατσίδης
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2023/02/ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ-ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ-ΑΠΑΤΣΙΔΗ-1.jpg)
Το αξίωμα του δημοτικού συμβούλου απέκτησε ο κ. Χριστόφορος Απατσίδης, ο οποίος ορκίστηκε σήμερα ενώπιον του δημάρχου Κιλκίς Δημήτρη Κυριακίδη ,να εκτελεί τίμια και ευσυνείδητα τα καθήκοντά του.
Ο δήμαρχος Κιλκίς ευχήθηκε στο νέο μέλος του δημοτικού συμβουλίου Κιλκίς δύναμη και φώτιση στην άσκηση των καθηκόντων του με πυξίδα το συμφέρον του τόπου και των πολιτών του δήμου Κιλκίς
Ο κ. Απατσίδης προέρχεται από τον δημοτικό συνδυασμό ‘’Ενωτική Δύναμη’’ της ελάσσονος αντιπολίτευσης και καταλαμβάνει την έδρα της Καλλισθένης Πάκα ύστερα από τη χθεσινή της παραίτηση.