«Ομάδα, που κερδίζει, δεν αλλάζει»
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2020/11/ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ.jpg)
Σε πιθανή ημέρα ανασχηματισμού μπορούσε να εξελιχθεί η σημερινή Δευτέρα 30.8.21, και, βεβαίως, αυτό, που σε τοπικό επίπεδο έχει ιδιαίτερη σημασία, είναι το τι μέλλει γενέσθαι με την κιλκισιώτικη παρουσία στην κυβέρνηση, και δη την παρουσία του Γιώργου Γεωργαντά.
Μία παρουσία του και στο επόμενο κυβερνητικό σχήμα θα είναι σίγουρα θετική, όχι μόνον γιά τον ίδιο αλλά και για τον τόπο μας.
Έως την ώρα σύνταξης του σχολίου δεν είχαμε εξελίξεις γύρω από το θέμα του ανασχηματισμού, που, ως γνωστόν, είναι αποκλειστική ευθύνη του πρωθυπουργού.
Παρά ταύτα η εκτίμηση είναι, ότι δύσκολα θα δούμε εκτός υπουργικού συμβουλίου τον Κιλκισιώτη βουλευτή, καθώς προέρχεται από μία θητεία σε ένα υπουργείο, όπου το έως τώρα επιτελεσθέν έργο είναι μετρήσιμο και σημαντικό και αποτυπώνεται θετικά στις σχετικές δημοσκοπήσεις δημοτικότητας.
Και “ομάδα που κερδίζει, δεν αλλάζει”, όπως λένε και οι φίλαθλοι των ομαδικών αθλημάτων.
Αν και στον αθλητισμό υπάρχουν πάντα και οι “μετεγγραφές”, αλλά και οι άτυχες στιγμές με… «τραυματισμούς»!
Διαλέγετε και παίρνετε !