Οκτώ από τα ένδεκα
![](https://maxitis.gr/wp-content/uploads/2021/07/IKA-AXIOUPOLHS.jpg)
Με οκτώ, εν τέλει, υπηρεσιακά στελέχη από τα συνολικώς ένδεκα, που υπηρετούσαν μέχρι προ τινος, συνεχίζει την πορεία του το υποκατάστημα Αξιούπολης του ΕΦΚΑ, παρά τις αρχικές πληροφορίες που βιάστηκαν ορισμένοι να μας ενημερώσουν, το έφεραν να συνεχίζει με μικρότερο αριθμό.
Κάτι που σημαίνει, ότι δεν πήγαν χαμένοι οι “κόποι” όσων από διαφορετικά «μετερίζια» και διαφορετικές κατευθύνσεις προσπάθησαν, με εργώδεις είναι η αλήθεια προσπάθειες, να επιτύχουν την παραμονή όσων υπαλλήλων επιθυμούσαν – και δεν ήταν λίγοι – στο εν λόγω υποκατάστημα.
Ας ελπίσουμε, ότι κάτι ανάλογο θα συμβεί και με την περίπτωση ενός ακόμη υπαλλήλου με αναπηρία, που λόγω της καταστάσεώς του, μάλλον θα έπρεπε να παραμείνει στο υποκατάστημα της γενέτειρας και να μην ταλαιπωρείται πηγαινοερχόμενος στο Κιλκίς, όπως συμβαίνει τώρα.
Ίδωμεν.